+48 537 931 872 WYDRUKI@KSERO10GR.PL / PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK 9:00-17:00 / SOBOTA 10:00-13:00

Absolutnie każdy student wie, iż zwieńczeniem jego edukacji na studiach wyższych jest przygotowanie i, co najważniejsze, obronienie pracy dyplomowej. Taką pracę należy odpowiednio przygotować. Przede wszystkim winna być ona napisana zgodnie z obowiązującymi na danej uczelni standardami. Następnie powinna zostać zaakceptowana przez promotora, zrecenzowana przez recenzenta, a także wydrukowana i odpowiednio oprawiona.

Oprawa prac dyplomowych w Białymstoku

Już samo napisanie pracy licencjackiej czy magisterskiej stanowi duże wyzwanie dla studentów. Jednak jej kwintesencją jest zawartość. Powinna zatem przede wszystkim być merytoryczna, angażująca, oryginalna  i ciekawa. Jednak sam efekt końcowy, efekt wizualny także odgrywa dużą rolę. Przede wszystkim praca dyplomowa powinna być estetyczna oraz zgodna z wymogami edytorskimi danej uczelni. Ważny jest rodzaj i rozmiar czcionki, przypisy, a także sposób cytowania. To wszystko razem wywiera duży wpływ na efekt finalny pracy.

Aby wydruk prac dyplomowych w Białymstoku był możliwy, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby lewy margines został ustawiony szerszy od prawego. to ułatwi składanie pracy. W przeciwnym wypadku niektóre fragmenty pracy mogą zostać zasłonięte przez oprawę przy składaniu. Praca przekazana do druku nie powinna także być zapisana w formacie Word. Mało kto niestety wie, iż samo otwieranie pliku w tym rozszerzeniu na innym komputerze może sprawić, iż cały format pracy może zostać zaburzony. Zatem najlepiej zapisywać pracę w pliku PDF.

O czym warto pamiętać?

Przed oprawą pracy dyplomowej, a nawet przed jej wydrukowaniem należy sprawdzić, czy dana uczelnia wymaga druku jednostronnego czy dwustronnego. Oprawa prac dyplomowych to jedna z wielu usług, jaką oferuje swoim klientom drukarnia Białystok. Zazwyczaj stosowane są miękkie lub twarde oprawy kanałowe. Jednocześnie należy zauważyć, iż twarda oprawa pracy dyplomowej jest najczęściej wybierana przez studentów. Zazwyczaj są one dostępne w wielu kolorach, czarnym, szarym, bordowym, granatowym czy zielonym. Jednak tak oryginalne oprawy, jak w odcieniach różu także już się zdarzały.

Klienci mogą także wybierać grubość oprawy. Jednak w tym wypadku należy brać różne czynniki pod uwagę, takie jak ilość stron czy gramatura wykorzystanego papieru. Obecnie najczęściej prace dyplomowe drukowane są na papierze satynowym, który charakteryzuje się gramaturą od 90 do 120 gramów. Taki papier stanowi gwarant dobrego efektu wizualnego danej pracy.

A jeśli nie oprawa twarda?

Drukarnia Białystok oferuje także oprawę prac dyplomowych w oprawie miękkiej, a także bindowanie. Mim, iż niezaprzeczalnie w wypadku prac dyplomowych najpopularniejsza jest oprawa twarda, warto również zapoznać się z innymi rozwiązaniami. Jednocześnie należy podkreślić, iż oprawa twarda sprawdzi się nie tylko w wypadku pracy licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej czy doktorskiej, ale i w wypadku ważnych umów czy dokumentów. To także najpewniejszy sposób ochrony pracy przed ewentualnym zniszczeniem.

Oprawa miękka stanowi dobre rozwiązanie w przypadku prac zaliczeniowych czy projektów. To także idealna oprawa dla sprawozdań, rozliczeń finansowych, audytów. Jednocześnie należy podkreślić, iż oprawa miękka charakteryzuje się twardym grzbietem. Jego zadaniem jest łączenie kartek z miękką i przeźroczystą okładką z przodu oraz tekturowym tyłem. Bindowanie polega natomiast na podziurkowaniu kartek i połączenie ich z analogiczną oprawą jak w wypadku oprawy miękkiej ze spinającym całość metalowym lub plastikowym grzbietem.